Amigurumi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Amigurumi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Amigurumi için lazım olan malzemeleri araştırdığınıza göre amigurumi yapmaya, denemeye karar verdiniz demek. Ne kadar güzel! Zira amigurumi dünyası eğlenceli, dinlendirici, keyifli ve stresten uzak bir dünyanın kapılarını aralamak gibidir. İnanın bana ilk denemeden sonra devamı için sabırsızlanacaksınız. O halde sizlere ilk aşama için gerekli amigurumi malzemeleri hakkında bilgi vereyim. Hemen söyleyeyim öyle çok fazla malzeme istemiyor. Masraflı bir hobi değil, merak etmeyin 🙂

Amigurumi Malzemeleri

Dayanıklı ip: Daha önce yayınladığım “Amigurumi Hangi İpten Örülür?” başlıklı yazımda da bahsettiğim üzere ip seçiminizde dayanıklılığı esas almanızı öneririm. Neticede bu oyuncaklar ile çocuklar oynayacak. Dayanıklı ve tüylenmeyen ipler uzun ömürlü ve sağlıklı olurlar. Bebekler ağızlarına götürdüğünde tüy kaçma endişesi oluşmaz, bir ömür boyu oynayabilir. Bu nedenle size önerim tüysüz, uzun ömürlü ipler kullanmanız. Bu ipler nedir derseniz; akrilik, yüzde yüz koton, bambu ip.İp seçmeden önce ne yapacağınıza karar verip ona göre renk seçmenizde fayda var. Bebek, hayvan, obje… Ne yapacaksanız kafanızdaki temaya uygun ip seçmenizi öneririm.

Tığ: Hiç bilmeyenler için ucu eğik, kancalı gibi olan tekli tığlar ile amigurumi yapılır. Çift şiş ile değil. Tığ için spesifik bir numara vermek doğru olmaz. Her ipe göre farklı numara tığ kullanılabiliyor neticede. İp alırken üzerinde önerilen tığ numarasına göre tığ seçimi yapın lütfen. Elbette tığ konusunda ek sorularınız varsa yorum olarak sorabilir, iletişim adresimden bana mail yazabilirsiniz.

Oyuncaklara can verecek malzemeler: Oyuncak ve hayvan figürlerinde saç, göz, el gibi detaylar ipten yapılabildiği gibi hazır çıkartmalar, düğmeler gibi farklı malzemelerden de yapılabiliyor. Duruma göre önceden hazır edersiniz. Gözler için düğme, saç tokası için ise renkli kurdeleleri tavsiye ederim. Bebek yapıyorsanız eğer daha sevimli bir görüntüye ulaşmak için kıyafetini dantellerle, minik boncuklarla süsleyebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere amigurumi malzemeleri sandığınızdan daha az ve ekonomik. Malzemelerinizi alın ve ilk denemelerinizi yapın. Yardım istediğiniz noktada bir mail ve whatsapp mesajı kadar uzağınızda olduğumu unutmayın. Ayrıca hiçbir şekilde yapamıyor ve amigurumi sahibi olmak istiyorsanız site üzerinden sipariş verebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Özel tasarım siparişleriniz için ise aynı şekilde iletişime geçip sipariş verebilirsiniz.

O halde görüşmek üzere 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir