Amigurumi Örgü Bebek

Amigurumi Örgü Bebek

Merhaba hanımlar,

Amigurumi yazı dizisine devam ediyoruz. Bugün çok merak edilen, ilgi gösterilen örgü bebek yapımından bahsetmek istiyorum. Amigurumi örgü bebek, birkaç aylık bebeklerden okul çağına gelmiş çocuklara kadar çok geniş bir yaş aralığına hitap ediyor. Özellikle yaşını doldurmuş bebekler uyurken uyku arkadaşı olan bebeklerini çok seviyor. Elbette sadece kız çocuklarını baz alıp konuşmuyorum. Erkek bebekler için erkek bebekler örebilir veya tavşan, kaplumbağa gibi bebeğinizin hoşuna giden sevimli bir hayvan örüp ona uyku arkadaşı yapabilirsiniz 🙂 Bildiğiniz gibi amigurumiler uzun ömürlü oyuncaklar olduğu için çocuğunuz yetişkin bir birey olana kadar amigurumisini koruyabiliyor. Çocukluk hatıraları için amigurumi örgü bebek sevimli bir seçenek, kabul edelim.

Amigurumi Örgü Bebek

Amigurumi örgü bebek yapımında her parça ayrı şekilde örülür ve en son birleştirilir. Şöyle ki örgüye başlamadan önce bebeğin uzuvlarını ve gövdesini kafanızda planlayın. Baş, gövde, ayak – bacak, kollar, saçlar, kıyafetler örgü bebek yapımındaki parçalardır. Her bir parçayı aynı renk yapmalısınız. Elbette ayakları farklı bir renk ile örüp çorap – ayakkabı tasarlayabilirsiniz 🙂 Tüm örgü bebek parçalarını ördükten sonra içlerini elyaf ile doldurup uçlarını yine amigurumi ipi ile kapatın. Gövdeleri birleştirirken genellikle iğne ve amigurumiyi ördüğümüz ipi kullanırız. Örgü işlerinde çok tecrübeli olan kişiler parçaları birleştirirken iğne yerine tığ kullanabiliyor, bu konuda tecrübenize göre hareket etmenizi öneririm.

Amigurumi örgü bebek yapımınız birleştirme ile birlikte büyük oranda biter. Geriye sevimli bebeği süslemek son rötuşlarını halletmek gerekiyor. Örneğin saçlarını yaparken ipleri tutamlar halinde kesip baş kısmına monte edebilirsiniz. İpleri doğrudan kullanabileceğiniz gibi örgüler yaparak rasta görünümlü saçlar yapabilirsiniz. Bu konuda yaratıcılığınıza güvenin. Örgü bebeğinize kıyafet giydirmek isterseniz kıyafetleri de örgüden yapabilirsiniz ancak küçük kumaş parçalarından elde dikerek elbise, şort – tişört gibi basit kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Böylece örgü bebekleriniz daha sevimli bir görüntüye kavuşur.

Amigurumi onlarca, yüzlerce çeşit örgü bebek yapabileceğiniz bir alan. Çocuklarınıza örgü bebeklerden bir sürü arkadaş örebilirsiniz 🙂 Yakınlarınıza örgü bebek hediye edebilir hatta bizim gibi satış yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin ve ellerinize sağlık.

 

Sevdiklerinize benzersiz bir hediye vermek ister misiniz?

Kişiye özel amigurumi bebek yaptırmak isterseniz bize iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden kredi kartı-alışveriş kartı ile taksitli online ödeme yapabilirsiniz.

Kişiye özel amigurumi örgü bebek yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

kerem bursin amigurumi örgü bebek

kişiye özel amigurumi örgü bebek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.